Odżywianie Na Surowo

witarianizm to sposób jedzenia, który nazywany jest także surową dietą. Produkty, z których szykuje się posiłki, nie zostają poddawane obróbce cieplnej. W zastępstwie gotowania stosuje się takie procesy jak siekanie, ścieranie, miksowanie, miażdżenie albo suszenie. surowa dieta sprzyja odzyskaniu zdrowia. W wysokiej temperaturze niszczone są bowiem cenne składniki jedzenia, witaminy i enzymy, Dochodzi także do denaturacji białek. odżywianie na surowo daje więc naszemu organizmowi wiele cennych substancji w aktywnej postaci.

surowa kuchnia daje szansę na powrót do zdrowotnej równowagi. Przyczynia się do utraty masy ciała i do stabilizacji przemian wewnętrznych.

witarianizm to nie jest tylko surowa dieta. To także sposób życia. Zamiana gotowanego i smażonego jedzenia na proste produkty powoduje także zmianę nawyków w innych dziedzinach życia.

odżywianie na surowo wydaje się trudne. W związku z tym warto sięgnąć po gotowe przepisy, które uproszczą modyfikację sposobu jedzenia. kuchnia roślinna w surowej formie jest trudna tylko na początku. Używanie bazy przepisów na konkretne potrawy uprości wprowadzenie zaleceń. 


Przejdź na stronę: https://karolinaniegotuje.pl/


Tytuł: Odżywianie Na Surowo
URL: https://karolinaniegotuje.pl/
Dodano: 13 kwietnia 2022
Wyświetleń: 12969
Słowa kluczowe: Kuchnia Roślinna, Odżywianie Na Surowo, Surowa Dieta, Surowa Kuchnia, Witarianizm
Kategorie: Zdrowie

Podlinkuj ten wpis. Umieść link do wpisu na swojej stronie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *